Ilmoittautuminen avataan 1.6.2021.

Palaa kisatunnelmiin

Jos satuit missaamaan suoran lähetyksen kisoista tai haluat kisaajana palauttaa mieliin kilpailun kulkua, tutustu Brodify TV:n tallenteeseen kilpailulähetyksestä.
Katso kisatallenne

Tulokset - CX SM 2022

M Elite60minAika
1Antti-JussiJuntunenAkilles1:00:23.3
2NikoHeikkiläOPP1:00:44.2
3KimmoKananenIBD1:00:57.1
4SakariLehtinenHyPy1:00:59.5
5MikkoKupiainenHyPy1:02:16.0
6JaakkoSillankorvaAkilles1:02:20.0
7AkuKoivistoinenCCH1:02:58.7
8AndréHagaGIF1:03:21.2
9SamuliVisuriCCH1:03:36.5
10VeetiVainioAkilles1:04:29.6
11MikaelTurunenIBD1:05:37.3
12AkselRantanenAkilles1:06:13.4
13JensDahlmanSKBRT1:06:42.4
14AnttiKuittoHyPy1:07:14.6
15TeroTanninenIK-32-2 laps
16TeroSetolaSKBRT-2 laps
17RoopeVainioAkilles-2 laps
18IlmariRepoJYPS-4 laps
19JuhamattiLeppänenJYPS-4 laps
20DaniHärginenC2-5 laps
21StefanKristianssonIK-32-5 laps
N Elite45minAika
1Minna-MariaKangasIK-3244:31.5
2KajsaSalmelaKorsKa45:03.7
3AnniinaHakkarainenIBD45:32.6
4JenniKorhonenLaPy46:23.3
5AnneVisuriCCH46:37.8
6HannaHäkkinenRSR47:35.8
7HeidiOngerIK-3252:16.6
8IdaStenPoTa 55:13.7
-AnniinaAhtosaloKorsKaDNS
M1840minaika
1Tomas-CasimirNiemiTY51:08.7
2AntonSkutnabbCCH52:03.5
3OskariLaurilaCCH53:40.0
4NicolasGrönlundCCH54:56.5
5EmilIjäsAkilles57:56.8
N1845minAika
1WilmaAintilaIK-3248:03.1
2HeidiAntikainenCCH50:03.0
M1630minAika
1KasperBorremansRaKe31:53.39
2LauriLahtinenKoiI34:18.27
3PetjaTeppoRIDEEP34:42.43
4ValtteriTerheläKorsKa35:11.40
5EinoMiikkiTaiTä36:36.75
6EliasEskelinenRaKe37:12.14
7ViljamiJalonenKorsKa37:25.84
8AaroNieminenKorsKa37:54.01
9NuuttiToivonenKorsKa38:44.69
10JoonaOilinkiCCH39:13.68
11KuzmaKornijenkoCCH40:08.47
12ArttuHolopainenKoiI42:35.02
13NikoJuntunenHyPy-1 lap
-SebastianKuusistoPoTa DNS
N1630minAika
1AavaThomasEBC29:01.9
2ViiviTurpeinenKorsKa29:27.0
3ElisabetKapanenPoTa 30:57.8
4EllaKoivulaKorsKa33:01.7
5LotteBorremansRaKe33:50.1
-EllenJordasAkillesDNS
-KatjaKornijenkoCCHDNS
-StellaSuuronenOTCDNS
-SofiaAlhonenIK-32DNS
M4040minAika
1PekkaNieminenIU39:52.35
2ErwinBorremansRaKe42:55.96
3LuisFraileJäPy43:07.23
4MikaVuolletCCH43:24.94
5MikkoTuoriniemiVeloSaimaa43:35.41
6PasiBerndtsonSKBRT44:26.20
7OlliKorhonenSGL44:29.43
8TeemuValkonenRR44:52.77
9VilleHalonenKorsKa46:38.20
10IlkkaNurminenTVC46:45.44
11TuomasTurunenCCH-1 lap
12JuhaHööpakkaRIDEEP-3 laps
N4030minAika
1SannaMäkinenRSR28:52.2
2SuviPeräläKorsKa31:12.3
3MaijaPäivinenSKBRT35:11.3
-PiiaAutonen-LaaksoLaPyDNS
M5040minAika
1MarkoTörmänenOTC42:14.90
2ErkkoSalonenCCH42:46.30
3JärvinenArtoCCH45:08.87
4PanuVainioCCH45:20.95
5AnteroSalvantoCCH45:28.20
6KariGrönroosKorsKa-1 lap
7RobertLiljequistIK-32-2 laps
8JyrkiLepistöPoTa -3 laps
9KalleElonheimoTuUL-4 laps